DEBATY OKSFORDZKIE 2019 – ZNAMY FINALISTÓW

opublikowano: Czwartek, 28 Listopada 2019 - 12:21, kgano

Przedstawiamy finalistów konkursu debat oksfordzkich pn. "Unia, która mierzy wyżej".

DEBATY OKSFORDZKIE 2019 – ZNAMY FINALISTÓW

27 listopada odbyły się półfinały konkursy debat oksfordzkich organizowanych przez PIEED-Warszawa pn. „Unia, która mierzy wyżej”.

W półfinałach wzięły udział cztery szkoły. Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz LXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego debatowali na temat tezy: Unia Europejska i Wielka Brytania w obliczu Brexitu – sytuacja, w której każda ze stron przegrywa.. Druga debata półfinałowa rozegrała się między uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego
im. Króla Władysława IV. Do finału przeszły drużyny debatantów ze Staszica oraz Władysława IV.

Finałowa debata odbędzie się 13 grudnia w godzinach 9.00-11.00 w budynku UD Ursynów oraz połączona zostanie z  dialogiem obywatelskim z udziałem przedstawiciela Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej Panem Piotrem Kalinką oraz przedstawicielami Team Europe prof. Panią Martą Witkowską oraz Panem Piotrem Maciejem Kaczyńskim. Dialog obywatelski  w temacie „Silne regiony to silna Europa” odbędzie się w godzinach 11.30-13.00.

Temat debaty finałowej brzmi: Przyszłością Unii Europejskiej są regiony.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.