EWO "Możliwości współpracy międzynarodowej w programie „Europa dla obywateli” 15 lutego br

opublikowano: Poniedziałek, 29 Stycznia 2018 - 08:17, agrabias

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Możliwości współpracy międzynarodowej w programie Europa dla obywateli”,który odbędzie się w czwartek 15 lutego br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Ewa Kornacka, przedstawicielka Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli” w Polsce.

"Europa dla obywateli" to program Unii Europejskiej przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji edukacyjnych, kulturalnych i badawczych, sektora pozarządowego oraz innych organizacji społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk, oferujący im możliwość wsparcia w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci o przeszłości Europy.

W ramach programu "Europa dla obywateli" można realizować międzynarodowe projekty w obszarach:

1. Pamięć o przeszłości Europy

2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie

2.1. Partnerstwo miast

2.2. Sieci miast

2.3. Projekty społeczeństwa obywatelskiego.

Zagadnienia omawiane podczas wykładu:

1. Program „Europa dla obywateli” – historia, zasady funkcjonowania, cele i priorytety-wartości
  2. Struktura programu i obszary działania
  3. Podstawowe zasady konkursu o dofinansowanie z programu
  4. Polecane źródła informacji.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem:  wyklady_europejskie@um.warszawa.pl

1. 1.
    zaproszenie_15_02_2018.pdf
    (plik: zaproszenie_15_02_2018.pdf, rozmiar pliku: 405.47 KB)