Piknik Europejski – relacja z wydarzenia!

opublikowano: Środa, 11 Września 2019 - 08:50, kgano

Zachęcamy do przeczytania relacji oraz obejrzenia fotogalerii z naszego Pikniku Europejskiego, który obchodził w tym roku 10-lecie!

Piknik Europejski – relacja z wydarzenia!

Doskonała zabawa, świetne nastroje, aktywny wypoczynek, piękna sceneria i sprzyjająca pogoda…. Tak możemy podsumować tegoroczną, 10. edycję wrześniowego „Pikniku Europejskiego”, którego celem była głównie prezentacja stołecznych projektów realizowanych ze środków europejskich.  Impreza organizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, od lat przyciąga całe rodziny warszawiaków chcące spędzić wspólnie czas i dowiedzieć się w jaki sposób Unia Europejska zmienia naszą stolicę w piękną, nowoczesną, europejską metropolię.

W sobotę 7 września, w godz. 10:00 – 18:00, na terenie Skweru 1 Dywizji Pancernej WP w sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann dobyło się wyjątkowe, rodzinne wydarzenie plenerowe w Stolicy – Piknik Europejski, który przyciągnął kilka tysięcy osób!
Wśród uczestników można było spotkać rodziny z dziećmi, osoby starsze, młodzież oraz wielu turystów.
Piknik Europejski odwiedził również wiceprezydent m.st. Warszawy Pan Paweł Rabiej, który m.in. wziął udział w grze plenerowej „Euroklejka”, dzięki której miał możliwość odwiedzenia  kilkudziesięciu stoisk. Podobnie jak inni uczestnicy gry – za wykonanie zadań, konkursów i quizów w poszczególnych namiotach – mógł otrzymać w nagrodę naklejki, za które otrzymywało się nagrody w namiocie Europe Direct – Warszawa.

Na gości Pikniku czekało ponad 45 stoisk a w nich – ponad 70 instytucji oferujących liczne konkursy, quizy, animacje, zabawy, tory przeszkód, malowanie buziek, dekorowanie ciastek, układanie mapy Europy, robienie koktajli owocowych, pokazy naukowe, warsztaty z tworzenia hoteli dla pszczół lub zwiedzanie wozu strażackiego. Najmłodsi warszawiacy byli zachwyceni przygotowanymi dla nich warsztatami – plastycznymi, językowymi, pszczelarskimi, tanecznymi czy robotycznymi.

Uczestnicy imprezy odwiedzili namioty kilkudziesięciu różnych instytucji m.in. Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, Fundacji dla Wolności, Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu, Metra Warszawskiego i Tramwajów Warszawskich, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego, Zespołu Żłobków, Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie, Miejskiego Centrum Kontaktu 19115,  Muzeum Warszawy, Teatru Dramatycznego, Muzeum Życia w PRL, Stacji Muzeum, Centrum Nauki Kopernik, Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Zarządu Zieleni, Straży Miejskiej, OSP Stara Miłosna, Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, MPWiK, OSiR w Dzielnicy Mokotów, Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Wśród wystawców bardzo bogatą ofertę prezentowały: Dzielnica Mokotów, Targówek i Włochy oraz Gminy: Stare Babice, Legionowo i Leszno. Podczas Pikniku donośne było również przesłanie Karty warszawiaka - „Połącz się z miastem”. Ok. 20 Partnerów Karty warszawiaka zachęcało mieszkańców Warszawy do założenia karty (posiada ją ponad 350 tys. osób) i aktywnego korzystania z ponad 200 ofert zniżek w dziedzinach: sport i rekreacja, kultura i sztuka, zdrowie i uroda, zieleń i ekologia, turystyka i wypoczynek, edukacja, przedsiębiorczość, gastronomia.

Piknik Europejski to nie tylko stoiska, ale również występy sceniczne, m.in. pokazy tańca ZUMBA, gruzińskiego oraz towarzyskiego, pokaz jogi i capoeira, pokazy tańca przygotowane przez dzieci z mokotowskich klubów i przedszkoli, pokaz mody z Zespołu Szkół Odzieżowych nr 22 oraz More Fashion, a także koncerty orkiestr - Babickiej Orkiestry Dętej i Radzymińskiej Orkiestry Dętej oraz pokazy ćwiczeń fitness, pokazy naukowe Centrum Nauki Kopernik i wiele innych.

Do zobaczenia za rok!!!

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.