WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "Wczoraj i dziś. 15 lat Polski w Unii Europejskiej"

opublikowano: Wtorek, 11 Czerwca 2019 - 15:49, agrabias

Ogłaszamy Wyniki Konkursu plastycznego.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Warszawa ogłasza wyniki konkursu plastycznego pn. „Wczoraj i dziś. 15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Konkurs plastyczny miał na celu zobrazowanie 15-letniej obecności Polski w Unii Europejskiej, ukazanie korzyści z członkostwa w strukturach UE, podkreślenie wspólnych wartości i celów oraz pobudzenie dyskusji o przyszłości Europejczyków.

Celem konkursu było promowanie idei Unii Europejskiej oraz wskazanie korzyści płynących z bycia obywatelem Europy wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Prace zostały wykonane w formacie A3 w orientacji poziomej lub pionowej i były wykonane w formie rysunku lub malunku w jednej z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby, tempera, flamastry, ołówki. Niedopuszczone były prace w formie wycinanek, wyklejanek lub wykonane przy użyciu nietrwałych, sypkich materiałów.

Komisja Konkursowa postępując zgodnie z Regulaminem Konkursu, zakwalifikowała 163 prace
(z 165 otrzymanych) nadesłanych z 35 szkół podstawowych z 14 miejscowości (Celestynów, Jabłonna, Lesznowola, Karczew, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Góra Kalwaria, Żółwin, Brwinów, Otwock, Nadarzyn, Wołomin, Stare Babice, Warszawa.).

Prace zostały następnie ocenione przez członków Komisji Konkursowej pod względem estetyki wykonania, pomysłowości, samodzielności wykonania pracy. Jury szczególną uwagę zwróciło na zrozumienie tematyki konkursu i jego interpretację. Komisja wyłoniła kolejno pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce w każdej z kategorii wiekowych (klasy 0-III oraz klasy IV-VIII), przyznając dodatkowo trzy wyróżnienia w kategorii klasy 0-III oraz cztery wyróżnienia w kategorii klasy IV-VIII.

Autor zwycięskiej pracy z klas 0-III oraz autor zwycięskiej pracy z klas IV-VIII otrzyma nagrodę główną, którą będzie cyfrowy aparat fotograficzny. Autorzy prac, którzy w każdej z dwóch kategorii wiekowych (0-III i IV-VIII), zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce, otrzymają nagrody (głośnik przenośny). Autorzy prac wyróżnionych otrzymają zestaw materiałów promocyjno-edukacyjnych Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Warszawa.

Wyniki Konkursu prezentują się następująco:

Kategoria klasy 0-III

·         I miejsce w kategorii klasy 0-III Katerina Gurin, lat 7, uczennica klasy 0 ze Szkoły Podstawowej nr 378 im. I.J. Paderewskiego w Warszawie

·         II miejsce w kategorii klasy 0-III – Amelia Szwajczewska, lat 7, uczennica klasy 1 ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli

·         III miejsce w kategorii klasy 0-III – Weronika Wieczorek, lat 6, uczennica klasy 0 z Przedszkola Gminnego w Jabłonnie.

Wyróżnienia w kategorii wiekowej klasa 0-III:

·         Michalina Surała, lat 6, uczennica klasy 0 ze Szkoły Podstawowej  nr 173 im. Górników Polskich w Warszawie

·         Livia Matuszczak, lat 7, uczennica klasy 0 ze Szkoły Podstawowej nr 352 im. H.J. Wagnera w Warszawie

·         Filip Sitek, lat 7, uczeń klasy 1 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Warszawie

Kategoria klasy IV-VIII

·         I miejsce w kategorii klasy IV-VIII Wiktoria Chisman, lat 15, uczennica klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 301 im. J. Korczaka w Warszawie

·         II miejsce w kategorii klasy IV-VIII – Maciej Lipiński, lat 13, uczeń klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim

·         III miejsce w kategorii klasy IV-VIII – Kamil Jadczak, lat 9, uczeń klasy 4 ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. S. Żeromskiego w Warszawie.

Wyróżnienia w kategorii wiekowej klasa IV- VIII:

·         Rozalia Rudnicka, lat 13, uczennica 8 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczakowskiej w Otwocku

·         Maja Ziemska, lat 13, uczennica 7 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki
w Brwinowie

·         Małgorzata Skupio, lat 13, uczennica 7 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki
w Brwinowie

·         Zuzanna Podstawka, lat 13, uczennica 7 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Prusa
w Karczewie.

Z autorami nagrodzonych prac skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie i poinformujemy o terminie uroczystego wręczenia nagród.

W załączniku znajdą Państwo protokół z posiedzenia komisji konkursowej.

Poniżej w galerii znajda Państwo zdjęcia nagrodzonych prac.

1. 1.
    protokol_konkurs_wczoraj_i_dzis._skan.pdf
    (plik: protokol_konkurs_wczoraj_i_dzis._skan.pdf, rozmiar pliku: 1574.82 KB)
    Pobierz